Harajuku är världens bästa shoppingställe. Ja om man inte räknar med Shibuya 109 då som inte går att Jämföra med något annat. Det är så mysigt att gå på Takashita Dori (Harajukus mest kända gata) här finns allt ifrån godaste crepsen till de coolaste strumpbyxorna. Jag brukar alltid köpa småsaker här som annorlunda strumpor, strumpbyxor, mobilsmycken och väskor. Ibland kommer jag även hem med jackor och skor. Det mesta finns här!
Här finns också mängder av restauranger och caféer så man kan lätt spendera hela sin dag här. Det finns massor av smågränder och smågator att upptäcka och gå vilse på. Alltid med något nytt intressant i varje nytt gatuhörn.






Wow, så härligt det ser ut 🙂
Tack tack, ja, jag hoppas att min resa blir toppen <3
Hej finis!! Just nu har jag en Veckans Blogg tävling där du mer än gärna får vara med och tävla!!<33 Puss & Kram!
Häftigt!
Sv: ja visst är det!! Vilken mobil har du? 😀
Satan vad häftigt det ser ut hela tiden!!!
SV: taaack fina du 😀
pusss
Superfin bild 😀
Söta saker på understa bilden!!
vill dit!! verkar awesome!
– Jag har gjort en dropdownmeny för mina kategorier 🙂 Jag har inte riktigt koll på hur man gör det i wordpress men kanske finns det en widget eller nåt du kan installera – eller om du kan göra en meny på något sätt 🙂
London såklart 😉 allt bra med dig sötnos?? kramar
Fin blogg! 🙂
Kolla gärna in min med 🙂