Som vanligt när vi reser promenerar vi hela dagarna och tar oss till alla sevärdheter till fots. Visst får man ont i fötterna ibland men å andra sidan för man alltid se så mycket på vägen som man kanske hade missat annars. Vi tog oss till Rockfeller Center för att beundra den stora julgranen och titta på alla som åker skidskor.
Jag vill bara tipsa dig om min julkalender. Varje advent fram till jul hittar du en roliga tävling! Senaste luckan hittar du här: http://alicelindstrom.se/2014/december/lucka-3-2.html#comment
Här ser det likadant ut som när jag bodde i stan och även vid de besök jag gjort efter det. Oh, blir nostalgisk! Åkte skridskor just där…..Och var så förälskad i min blivande man. Romantiskt!